Ułatwienie Dostępności
jak budujemy

Budujemy domy, obiekty w konstrukcji drewnianej szkieletowej, ale decyzja czy chcemy wybudować dom murowany czy szkieletowy drewniany należy do Państwa. Dokonując wyboru koniecznie trzeba przeanalizować swoje rzeczywiste potrzeby oraz sposób w jaki będziemy eksploatować budynek. Warto więc zastanowić się, po co nam dom, jak duży i jak kosztowny nie tylko w budowie ale i utrzymaniu, czy chcemy w nim zamieszkać szybko czy też inwestycję planujemy rozłożyć na lata. W obu technologiach można wznosić budynki trwałe i energooszczędne.

Budynki murowane są oceniane jako te bardziej trwałe, bardziej statyczne, uważa się, że stawia się go dla wielu pokoleń. Ale wymagają większych nakładów finansowych, są trudniejsze w realizacji, a ich budowa ze względu na technologię jest czasochłonna. Dodatkowo, trudniej poddają się modyfikacjom przestrzennym, stąd rozbudowa zasiedlonego domu stwarza więcej problemów technicznych, zwykle wymaga czasowej przeprowadzki, ma także poważniejsze konsekwencje dla zaaranżowanego już zazwyczaj, najbliższego otoczenia domu.

Budynki w technologii szkieletowej są przeznaczone głównie dla osób, które pragną szybko i wygodnie zamieszkać, nie wymagają tak wielkich nakładów finansowych jak te murowane, są łatwiejsze w aranżacjach, remontach, modernizacjach, rozbudowach. Dom szkieletowy możemy użytkować bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu określany jest na co najmniej 50 lat, a dzięki prawidłowej eksploatacji i konserwacji z pewnością można go znacznie wydłużyć.